Кои са олимпийските отбори по природни науки през сезон 2018 ?

Състезателният сезон 2018 е вече тук, а около младите ни таланти  и техните упорити ръководители тече усилена подготовка за предстоящите състезания. Известни са и съставите на националните отбори за международните олимпиади по природни науки. (Следете за обновления)

Вижте кои наши ученици ще ни представят на престижни състезания в далечни и близки дестинации (хронологично):

Младежка балканиада по математика, 19 – 24 юни, Родос, Гърция

Ръководители: доц. д-р. Ивайло Кортезов, Емил Карлов (МГ Ямбол), Мария Кузманова (наблюдател)

  1. Борислав Кирилов, 8 клас, ПЧМГ
  2. Десислава Николова, 8 клас, СМГ
  3. Андон Тодоров, 8 клас, СМГ
  4. Валери Ванков, 9 клас, СМГ
  5. Милко Бакалов, 8 клас, СМГ
  6. Мартин Копчев, 8 клас, ПМГ Габрово

Международна олимпиада по математика, 03 – 14 юли, Клуж-Напока, Румъния
Ръководители: проф. д.м.н. Петър Бойваленков, Емил Колев, Александър Иванов

  1. Кирил Бангачев – 12 кл., СМГ
  2. Константин Гаров – 12 кл., ППМГ Бургас
  3. Атанас Динев – 12 кл., ППМГ Бургас
  4. Иван-Александър Мавров – 11 кл., СМГ
  5. Борислав Антов – 11 кл., СМГ
  6. Кристиян Василев – 11 кл., ПЧМГ

Балкански олимпиади по информатика, 07 – 13 юли, Тимишоара, Румъния
Ръководители: Емил Келеведжиев, Руско Шиков (BOI) и Пламенка Христова, Петър Пламенов Петров (JBOI)

Старша възраст:

  1. Виктор Николаев Терзиев, 12 клас, СМГ
  2. Радослав Стоянов  Димитров, 11 клас, МГ Пловдив
  3. Мартин Даниел Копчев, 8 клас, ПМГ, Габрово
  4. Александър Тонев Кръстев, 11 клас,  МГ Варна

Младша възраст:

  1. Андон Ивайлов Тодоров, 8 клас, СМГ, София
  2. Виктор Ивайлов Кожухаров, 9 клас, ПМГ „Баба Тонка“, Русе
  3. Георги Георгиев Петков, 8 клас, СМГ, София
  4. Константин Каменов Каменов, 8 клас, СМГ, София

Международна олимпиада по биология, 15 – 22 юли, Техеран, Иран
Ръководители: Албена Йорданова, Радослав Александров, Снежанка Томова

  1. Виктор Вальов Георгиев, 12 клас, НПМГ
  2. Ваня Иванова Миланова, 12 клас, НПМГ
  3. Здравко Пламенов Иванов, 11 клас, СМГ
  4. Иван Георгиев Георгиев, 11 клас, НПМГ

Международен турнир на младите физици, 19 – 25 юли, Пекин, Китай
Ръководители: Асен Кюлджиев, Никола Каравасилев

  1. Нина Росенова Димова, 11 клас, СМГ
  2. Денислав Георгиев Георгиев, 11 клас, СМГ
  3. Драгни Драгнев Драгнев, 11 клас, 91 НЕГ
  4. Йордан Цветков Цветков, 10 клас, МГ Пловдив
  5. Силвия Георгиева Петрова, 10 клас, ППМГ Стара Загора

Международна олимпиада по химия, 19 – 29 юли, Братислава, Словакия/ Прага, Чехия
Ръководители: Донка Ташева, Пенка Василева

  1. Петър Христов, 12 клас, СМГ
  2. Камен Петров, 11 клас, НПМГ София
  3. Денислав Станчев, 12 клас, ПМГ Велико Търново
  4. Евгени Стателов, 11 клас, ЕГ Пловдив

Международна олимпиада по физика, 21 – 29 юли, Лисабон, Португалия

Ръководители: Мирослав Абрашев, Нено Тодоров

  1. Георги Мирославов Александров, 11 клас, СМГ
  2. Руско Тодоров Русков, 112 клас, АЕГ Бургас
  3. Иво Владиславов Петров, 10 клас, СМГ
  4. Стефан Тодоров Иванов, 11 клас, ППМГ Бургас
  5. Владислав Ивов Стефанов, 12 клас, МГ Плевен

Международна олимпиада по лингвистика, 26 – 30 юли, Прага, Чехия
Ръководители: Александър Велинов, Любомир Златков, Динко Раднев

  1. Здравко Пламенов Иванов – 11 кл., СМГ
  2. Виктор Петров Балтин – 10 кл., ППМГ Бургас
  3. Елена Николаева Кескинова – 10 кл., СМГ
  4. Грета Василева Христозова – 12 кл., ЕГ “Иван Вазов” Пловдив
  5. Георги Василев Йотов – 12 кл., 164 ГПИЕ София
  6. Цветелина Цветозарова Стефанова – 10 кл., СУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ“ Русе
  7. Мартин Соколов Николов – 11 кл., ПЧМГ София
  8. Асел Ерлановна Исмолдаева – 12 кл., МГ Варна

Европейска младежка олимпиада по информатика, 26 юли – 01 август, Инополис, Русия
Ръководители: Каталина Григорова, Петър Пламенов Петров

1.    Андон Ивайлов Тодоров, 8 клас, СМГ, София
2.    Виктор Ивайлов Кожухаров, 9 клас, ПМГ „Баба Тонка“, Русе
3.    Георги Георгиев Петков, 8 клас, СМГ, София
4.    Константин Каменов Каменов, 8 клас, СМГ, София

Международна олимпиада по информатика, 01 – 08  септември, Цукуба, Япония

Ръководители: Емил Келеведжиев, Антон Шиков

  1. Виктор Николаев Терзиев, 12 клас, СМГ, София
  2. Радослав Стоянов  Димитров, 11 клас, МГ Пловдив
  3. Мартин Даниел Копчев, 8 клас, ПМГ Габрово
  4. Александър Тонев Кръстев, 11 клас,  МГ Варна

Международна олимпиада по астрофизика, ноември, Пекин, Китай
Ръководители: Никола Каравасилев, Захари Дончев

1.    Стефан Тодоров Иванов, 11 клас, ППМГ Бургас
2.    Владимира Пламенова Иринчева, 11 клас, ПЧМГ София
3.    Денислав Георгиев Георгиев, 11 клас  СМГ
4.    Георги Мирославов Александров, 11 клас, СМГ
5.    Петър Димитров Димитров, 11 клас, НПМГ

Международна олимпиада по астрономия, 6-13 октомври, Коломбо, Шри Ланка
Ръководители: Ева Божурова, Даниела Иванова

Следете всички предстоящи състезания на сайта на СООПН в категория “Календар”, където, освен в “Новини”,  ще можете да видите и резултатите от състезанията.

От създаването на българското олимпийско движение по природни науки към 2018 г. нашите ученици са успели да донесат на страната ни общо 821 медала – 149 златни, 275 сребърни и 397 бронзови.

Ако искате да подкрепите младите ни състезатели, станете наш дарител чрез PayPal, ePay или банков превод: разберете повече на “Дарете сега”.

Средствата ще бъдат използвани за подготовка и участие на отборите в международни състезания.